Panel logowania
Panel logowania
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta Zarejestruj się.

Zaloguj się

Nie pamiętam hasła


Recenzja tabletu OVERMAX OV-TB-02

Zachęcający ceną i parametrami tablet firmy OVERMAX może być z pewnością używany przez osoby młodsze, mniej wymagające. Jednak nie każdą osobę dorosłą może on zadowolić.

Zastosowany w nim procesor 1GHz i pamięć RAM 512MB może być obiektem zainteresowań tegoż modelu, lecz tablet na systemie Android 2.3.3 pracuje gorzej niż na wersji Android 2.2 Na tymże nowszym systemie można zaobserwować "oporne" przenikanie z pulpitów do menu urządzenia. Zaobserwować można również wolno działający dotyk – czas reakcji nie jest w pełni zgodny z ruchem użytkownika. Tablet z nowszym systemem ma w sobie tylko, lub aż te dwie wady. Do niczego innego nie można się przyczepić.

Inaczej wygląda sytuacja, kiedy zakupimy OV-TB-02 z Androidem 2.2. Wtedy tablet będzie "żywszy" i na pewno zmniejszy się czas reakcji. Wielkim plusem, zachęcającym do kupna jest W PEŁNI polskojęzyczny Android, zarówno w wersji 2.2 jak i już w 2.3. Jest to jeden z atutów tego urządzenia.

Jednakowoż wracając do systemu – Android 2.3 został ulepszony pod względem chociażby możliwości regulacji zoomem aparatu. W nowszej wersji mamy także do dyspozycji Sklep Play – dawny Android Market. W 2.2 instalacja tej aplikacji była niemożliwa. Wielkim zaskoczeniem może okazać się to, że nie każdą aplikację będzie można zainstalować bezpośrednio ze Sklepu Play, gdyż urządzenie w wersji systmu 2.3 jest wykrywane jako "China Telecom Infotmic M799RB" czyli urządzenie produkcji chińskiej, a jak wiadomo użytkowanie niektórych aplikacji w Chinach jest niedopuszczalne. Taką aplikacją może być chociażby Skype.

Co do strony wizualnej, wygląda ona lepiej niż dobrze. Jeszcze jedną wadą może być szybko rysujący się ekran, ale tego można uniknąć stosując folie ochronne.

Chcącym zakupić ten tablet dla swoich dzieci, by oswoiły się z systemem Android, polecam urządzenie z wersją systemu 2.2 – jest ona lepsza pod względem obsługi.

Overmax OV-TB-02 (AC43-46656) - 0

Polecam, ThePiteras9 – http://www.youtube.com/ThePiteras9

Najnowsze Komentarze:
Najnowsze Aktualności
Newsletter

Chcesz być na bieżąco z nowościami ze świata technologii. Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Polecane Recenzje

Nasi Partnerzy

Zostań Naszym

Partnerem

Na topie:

Witaj w portalu nowych technologi

Na portalu ITPC znajdziecie Państwo najnowsze informacje ze świata IT, wyczerpujące recenzje najnowszego sprzętu oraz forum dyskusyjne, gdzie można rozwiązać problemy techniczne.Historia ITPC sięga 2009 roku…

Czytaj więcej

Go to top
Nasz profil na facebooku