Panel logowania
Panel logowania
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta Zarejestruj się.

Zaloguj się

Nie pamiętam hasła


[RECENZJA] Planet WDRT-1200AC

Firma Planet specjalizuje się w produkcji sprzętu sieciowego przeznaczonego do wielu zróżnicowanych zastosowań. W swojej ofercie posiada produkty przeznaczone do użytku domowego, ale znajdą się też ciekawe propozycje dla użytkowników zaawansowanych. W nasze ręce trafiły dwa urządzenia z serii domowej, jednak nie jest to sprzęt z typowej półki budżetowej. Są to propozycje kierowane do użytkowników wymagających rozwiązań kompletnych, zapewniające pełen wachlarz ciekawych udogodnień, dzięki którym możemy stworzyć zaawansowaną sieć domową. Pierwszy zostanie poddany testom router WDRT-1200AC. Nasze urządzenie jest typowym kombajnem, którego podstawowym zadaniem jest oczywiście zapewnienie szybkiego i stabilnego dostępu do internetu. Posiada on jednak szereg dodatkowych funkcji dzięki którym jego możliwości ogranicza głównie nasza wyobraźnia.

 
SPIS TREŚCI
1. Specyfikacja i wyposażenie 4. Testy wydajności
2. Wygląd i jakość wykonania 5. Podsumowanie
3. Podstawowa konfiguracja i wybrane funkcje  
  pic1pic2    

Specyfikacja i wyposażenie

  pic3   W zestawie otrzymujemy: – router Planet WDRT-1200AC – zasilacz – przewód RJ-45 – krótką instrukcję obsługi Producent przygotował dla nas standardowy zestaw jaki otrzymamy z większością tego typu akcesoriów sieciowych. Nie wyróżnia się niczym szczególnym na tle konkurentów, ale też nie możemy narzekać na brak niezbędnych elementów do uruchomienia urządzenia i wdrożenia własnej sieci.   pic4 Na tylnej ściance obudowy znajdziemy kolejno gniazdo zasilania, bipolarny przycisk ON/OFF oraz gniazdo WAN umożliwiające podpięcie naszej sieci domowej do zewnętrznego modemu dostarczonego przez naszego ISP. Kolejne cztery gniazda oznaczone jako LAN służą do podłączenia urządzeń przewodem Ethernet, z maksymalną przepustowością 1Gbps. Nad portami RJ-45 znajduje się mały otwór z wewnętrznym przyciskiem Reset używanym do przywrócenia ustawień fabrycznych. Powyżej mamy do dyspozycji port USB w standardzie 3.0 do podłączenia drukarek oraz dysków sieciowych o których wspomnę przy okazji opisywania panelu. Został nam ostatni przycisk „WPS”, a jego użycie wywoła automatyczne wysłanie danych połączenia z siecią bezprzewodową do pierwszego urządzenia oczekującego na dostęp do sieci Wi-Fi. Na froncie obudowy znajdują się kolejno diody: 1) zasilania 2) pracy sieci bezprzewodowej 2,4GHz 3) pracy sieci bezprzewodowej 5GHz 4) stanu funkcji WPS 5) podłączenia przewodu WAN 6) podłączenia urządzenia pod USB Niestety nie znajdziemy tutaj informacji o stanie podłączonych przewodów pod gniazda LAN.  
Najnowsze Komentarze:
Najnowsze Aktualności
Newsletter

Chcesz być na bieżąco z nowościami ze świata technologii. Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Polecane Recenzje

Nasi Partnerzy

Zostań Naszym

Partnerem

Na topie:

Witaj w portalu nowych technologi

Na portalu ITPC znajdziecie Państwo najnowsze informacje ze świata IT, wyczerpujące recenzje najnowszego sprzętu oraz forum dyskusyjne, gdzie można rozwiązać problemy techniczne.Historia ITPC sięga 2009 roku…

Czytaj więcej

Go to top
Nasz profil na facebooku