Panel logowania
Panel logowania
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta Zarejestruj się.

Zaloguj się

Nie pamiętam hasła


[RECENZJA] Planet VDR-300NU

Firma Planet dostarczająca na rynek sprzęt sieciowy, udostępniła nam swój flagowy router domowych, a jest nim model VDR-300NU. Należy on do przedstawicieli średniej półki cenowej urządzeń przystosowanych do łącz VDSL2/ADSL2+ więc możemy z niego skorzystać m. in. z usługami od firm Orange i Netia. Funkcjonalność można rozszerzyć poprzez podłączenie modemu 3G w celu udostępnienia internetu mobilnego lub też skorzystać z funkcji zmiany gniazda LAN w interfejs WAN. Znajdziemy w nim część zastosowań z poprzednika, lecz został on pozbawiony wielu kluczowych opcji zastąpionych przez inne równie przydatne. Nie mogę jednak bezpośrednio porównać tych dwóch modeli, gdyż są to całkiem odmienne konstrukcje. Słowem wstępu, jest to sprzęt celujący w całkowicie inną grupę użytkowników.

 
SPIS TREŚCI
1. Specyfikacja i wyposażenie 4. Testy wydajności
2. Wygląd i jakość wykonania 5. Podsumowanie
3. Podstawowa konfiguracja i wybrane funkcje  
  pic1pic2    

Specyfikacja i wyposażenie

  pic3 W zestawie otrzymujemy: – router Planet WDRT-1200AC – płytę z instrukcjami oraz oprogramowaniem – krótką instrukcję instalacji – zasilacz – przewód RJ-45 – przewód RJ-11 – spliter VDSL   Znajdziemy tutaj komplet niezbędnych akcesoriów do rozpoczęcia pracy z nowym urządzeniem. Instrukcje zawarte na płycie są oczywiście przydatne dla mniej zaawansowanych użytkowników i faktycznie mogą się przydać w tym przypadku, lecz aktualnie jest to wymierający nośnik danych i część osób może mieć problem z dostępem do napędu optycznego coraz częściej pomijanego w zestawach komputerowych. Opisy na routerze i spliterze są wyraźnie, jasne i klarowne dzięki czemu samo podłączenie nie stanowi większego problemu, czego nie można powiedzieć o panelu konfiguracji. Na spodzie urządzenia znajdziemy adres oraz dane logowania. Wszystko zostało opisane bardzo prosto, przejrzyście.  
Najnowsze Komentarze:
Najnowsze Aktualności
Newsletter

Chcesz być na bieżąco z nowościami ze świata technologii. Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Polecane Recenzje

Nasi Partnerzy

Zostań Naszym

Partnerem

Na topie:

Witaj w portalu nowych technologi

Na portalu ITPC znajdziecie Państwo najnowsze informacje ze świata IT, wyczerpujące recenzje najnowszego sprzętu oraz forum dyskusyjne, gdzie można rozwiązać problemy techniczne.Historia ITPC sięga 2009 roku…

Czytaj więcej

Go to top
Nasz profil na facebooku