Panel logowania
Panel logowania
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta Zarejestruj się.

Zaloguj się

Nie pamiętam hasła


[Recenzja] MSI AG240 – test AiO z potencjałem

Rozwiązania typu All-in-One przebojem wdarły się na rynek zaskarbiając sobie w oczach klienteli wielką sympatię. Rozwiązania tego typu przy zachowaniu stosunkowo niewielkich rozmiarów łączą w sobie cechy zarówno wydajnych konfiguracji komputerowych, i szeroką ergonomiczność rodem z rozwiązań mobilnych. Generalnie rzecz ujmując, mamy tutaj do czynienia z konfiguracją której wszystkie podzespoły bazowe zostały umiejscowione tuż za powłoką monitora, co niejako rozwiązuje problemy natury estetycznej, i tej związanej z brakiem wolnej przestrzeni. AiO to swoisty ukłon w stronę estetów, i osób które cenią sobie porządek i zarazem komfort miejsca pracy. Cała filozofia w przypadku tego typu rozwiązań ogranicza się jedynie do podłączenia zewnętrznego zasilacza dostarczanego wraz z gotowym zestawem, i opcjonalnie kompletu peryferiów – gdyż jak wiadomo, mamy tutaj do czynienia z dotykowym ekranem pojemnościowym.  
SPIS TREŚCI
1. Wygląd zewnętrzny i ergonomia4. Metodologia testowa i testy
2. Rozmieszczenie portów I/O5. Podsumowanie
3. Specyfikacja techniczna 
Postępująca miniaturyzacja hardware pozwala na uzyskanie coraz to wydajniejszych chipów przy jednoczesnej redukcji ich rozmiaru, nie tracąc nic na funkcjonalności takiego rozwiązania. Na pierwszy rzut oka AG240 bardziej przypomina nam sam monitor, aniżeli komputer oparty o wysokowydajne podzespoły segmentu mobilnego. Z racji swoich niewielkich rozmiarów, wygląda dość niepozornie, niemniej, w jego wnętrzu drzemie całkiem pokaźna moc obliczeniowa. Sercem recenzowanej maszyny jest procesor i7-4700HQ taktowany zegarem 2.4GHz wzrastającym w trybie Turbo Boost do częstotliwości rzędu 3.2GHz – dla 4 rdzeni fizycznych, 3.3GHz – dla 2 rdzeni, oraz szczytowym 3.4GHz dla jednego rdzenia. Również w przypadku 4700HQ znalazło się miejsca dla iGPU znanego nam dobrze z segmentu desktop – HD4600, czyli nawiasem mówiąc topowego zintegrowanego układu graficznego koncernu z Santa Clara. 4700HQ tworzy zgrany tandem z kartą graficzną nVidii o oznaczeniu 860M….która co ciekawe, bazuje na układzie GM107 co pozwala stwierdzić, że mamy tutaj do czynienia z jednym z najnowszym narybków nVidii – architekturą o nazwie kodowej Maxwell, zaś omawiane GPU – 860M jest odpowiednikiem desktopowej 750’tki Titanium. Biorąc wyraźną poprawkę na upakowanie w obrębie jednego laminatu tak wydajnych podzespołów, wniosek nasuwa się jeden – AG240 to z całą pewnością sprzęt mogący figurować pod hasłem ”dla graczy”, jednak wysoka wydajność, wiąże się nieodłącznie ze zwiększonym poborem prądu, i analogicznie wyższego TDP co również niesie ze sobą pewne konsekwencje, o czym zdołamy przekonać się już w dalszej części publikacji.

Wygląd zewnętrzny i ergonomia

Zgodnie z całym założeniem towarzyszącym linii ”Gaming” MSI utrzymuje swoje produkty w czarno-czerwonej tonacji. Ile osób tyle opinii, jednak o ile sama stylistyka nie każdemu przypadnie do gustu, o tyle przyznajemy, że zarówno komputer jak i podpórka regulowana w zakresie 45 – 85 stopni zapewniając tym samym odpowiedni ”stelaż” zostały wykonane z wysokiej jakości materiałów. Od frontu widzimy 23.6” calowy ekran FullHD o rozdzielczość 1920×1080 pikseli. Matryca jest matowa, a oznacza to mniej więcej tyle, że została wyposażona w specjalny polaryzator który pełni rolę absorbującą, i jednocześnie eliminuje światło o niepożądanej polaryzacji (kącie padania) MSI AG240 - 1MSI AG240 - 8 Jednak aby w pełni wykorzystać jego możliwości musimy odpowiednio dobrać podświetlenie. Ciekawostką w kontekście samego wyświetlacza jest też implementacja technologii Less Blue Light która reguluje emisję niebieskich barw, odciążając nasz wzrok, oraz Anti-Flicker, czyli swoistego stabilizatora, zapobiegającego nadmiernemu migotaniu, co również pozostaje nie bez znaczenia dla naszych oczu. Nieco powyżej matrycy znajduję się kamerka internetowa o rozdzielczości 2MPix. Tuż pod obramowaniem matrycy, producent umieścił dwa głośniczki o mocy 5W. Spoglądając jeszcze bardziej w dół, na czerwonej wstawce możemy dostrzec logotyp MSI a nieco poniżej emblemat ”Dragon Army”
Najnowsze Komentarze:
Najnowsze Aktualności
Newsletter

Chcesz być na bieżąco z nowościami ze świata technologii. Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Polecane Recenzje

Nasi Partnerzy

Zostań Naszym

Partnerem

Na topie:

Witaj w portalu nowych technologi

Na portalu ITPC znajdziecie Państwo najnowsze informacje ze świata IT, wyczerpujące recenzje najnowszego sprzętu oraz forum dyskusyjne, gdzie można rozwiązać problemy techniczne.Historia ITPC sięga 2009 roku…

Czytaj więcej

Go to top
Nasz profil na facebooku