Panel logowania
Panel logowania
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta Zarejestruj się.

Zaloguj się

Nie pamiętam hasła


[RECENZJA] AVM FRITZ! Powerline 1000E

W prawie każdym gospodarstwie domowym mamy do czynienia z wieloma urządzeniami wymagającymi do działania dostępu do Internetu. W przypadku niewielkich powierzchni bardzo łatwo można pokryć cały dom zasięgiem sieci WiFi, lecz nie wszystkie urządzenia wspierają tą technologię. W przypadkach, gdy nie mamy możliwości podłączenia przewodem dodatkowego Access Pointa lub komputera w daleko oddalonym punkcie od głównego źródła Internetu, to nie pozostaje nam nic innego jak skorzystanie z PLC. Na rynku mamy wiele urządzeń pozwalających na transmisję danych poprzez instalację elektryczną, ale w tym wpisie przyjrzę się jednemu z ciekawszych rozwiązań od wiodącego producenta rozwiązań sieciowych. Chodzi oczywiście o AVM, które ma w swojej ofercie adapter FRITZ!Powerline 1000E, potrafiący przynajmniej w teorii zapewnić komunikację z prędkością 1,2Gbps. Postaram się sprawdzić ile w tym prawdy i czy uda się uzyskać stabilne połączenie.

 
SPIS TREŚCI
1. Wyposażenie 3. Metodologia i testy
2. Wygląd i jakość wykonania 4. Podsumowanie
  FRITZ!Powerline 1000E Set - pic1aFRITZ!Powerline 1000E Set - pic1b    

Wyposażenie

  FRITZ!Powerline 1000E Set - pic2 Zestaw dwóch adapterów 1000E dostarczany jest w niewielkim, niebieskim opakowaniu, zaprojektowanemu zgodnie ze standardową jak dla AVM stylistyką. Wszystkie najpotrzebniejsze informacje i zastosowane technologie zostały czytelnie wymienione na każdej ze stron opakowania. Kartonik poza zestawem dwóch adapterów 1000E skrywa: – 2x przewód RJ-45, – instrukcję obsługi, – broszurę reklamową.  
Najnowsze Komentarze:
Najnowsze Aktualności
Newsletter

Chcesz być na bieżąco z nowościami ze świata technologii. Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Polecane Recenzje

Nasi Partnerzy

Zostań Naszym

Partnerem

Na topie:

Witaj w portalu nowych technologi

Na portalu ITPC znajdziecie Państwo najnowsze informacje ze świata IT, wyczerpujące recenzje najnowszego sprzętu oraz forum dyskusyjne, gdzie można rozwiązać problemy techniczne.Historia ITPC sięga 2009 roku…

Czytaj więcej

Go to top
Nasz profil na facebooku