Panel logowania
Panel logowania
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta Zarejestruj się.

Zaloguj się

Nie pamiętam hasła


[Recenzja] MSI GeForce GTX760 Hawk – prezentacja karty graficznej!

Dzisiejszy artykuł będzie dość nietypowy. Oprócz samego przedstawienia karty MSI GeForce GTX760 Hawk, będą również testy wydajności. Nie będą to jednak typowe testy na najwydajniejszym, dostępnym na rynku procesorze, do których przywykliście. Będą one wykonywane w towarzystwie procesora, którego lata świetności już dawno przeminęły. Dzięki temu wyraźnie będzie widać, na czym polega zjawisko Bottleneck’u (wąskiego gardła).  
SPIS TREŚCI
1. Prezentacja karty i opis 3. Temperatury i kultura pracy
2. Testy wydajności 4. Podsumowanie
  Seria HAWK jest odpowiednikiem serii Lightning dla niższego segmentu. Różnice względem pozostałych kart to przede wszystkim:
  • Podwójny BIOS (domyślny oraz pod podkręcanie azotem)
  • Więcej faz zasilania dla rdzenia i pamięci
  • Punkty pomiaru napięć oraz więcej opcji w MSI Afterburner.
 

Prezentacja karty i opis

  OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA Na opakowaniu pierwsze co rzuca się w oczy to bombowiec F-117 Nighthawk, od którego bierze się nazwa serii, czyli HAWK. Samo opakowanie jest kolorowe i czytelne. Wyraźnie widać, z jakim modelem karty mamy do czynienia. Po otwarciu mamy wymienione najważniejsze cechy serii, czyli podwójny BIOS, komponenty klasy wojskowej, technologia usuwania kurzu.   OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA Tył pudełka jak i sama karta utrzymana są w czarno-żółtej kolorystyce. Na tyle mamy skróconą specyfikację karty oraz wykaz obsługiwanych technologii.   OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA   Długość karty wynosi 26,5 cm i zajmuje swa sloty w obudowie. Jej chłodzenie skonstruowane jest z dwóch 10 centymetrowych wentylatorów i pięciu heatpipe’ów. Cztery z nich mają 6 mm, a piaty 8 mm. Na tyle karty jest czarny backplate, który oprócz walorów estetycznych, poprawia oddawanie ciepła i usztywnia nam kartę.   OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA   Potrzebujemy dwóch wtyczek 8 pinowych do uruchomienia karty. Niestety, rurka cieplna utrudnia trochę do nich dostęp. Na śledziu mamy 2 wyścia DVI, 1 HDMI i 1 DisplayPort.   OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA   Karta jak wcześniej wspominałem wyposażona jest w 3 punkty pomiaru napięć. Patrząc od lewej pierwszy podaje napięcie PLL, drugi na rdzeniu, a trzeci napięcie pamięci.   OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA Do karty mamy dołączone:
  • Płytkę ze sterownikami i programem MSI Afterburner
  • Skróconą instrukcję użytkownika
  • Przejściówkę z DVI na VGA
  • Dwie przejściówki z 6 pin na 8 pin
  • Kable do pomiaru napięć
Wszystko jest schowane w czarnym pudełku z małym logo MSI.  
Najnowsze Komentarze:
Najnowsze Aktualności
Newsletter

Chcesz być na bieżąco z nowościami ze świata technologii. Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Polecane Recenzje

Nasi Partnerzy

Zostań Naszym

Partnerem

Na topie:

Witaj w portalu nowych technologi

Na portalu ITPC znajdziecie Państwo najnowsze informacje ze świata IT, wyczerpujące recenzje najnowszego sprzętu oraz forum dyskusyjne, gdzie można rozwiązać problemy techniczne.Historia ITPC sięga 2009 roku…

Czytaj więcej

Go to top
Nasz profil na facebooku